Choď na obsah Choď na menu
 


Chris Cornell sa počas turné obesil. Generácia 90. rokov prišla o ďalší symbol

Americký spevák známy zo skupín Soundgarden a Audioslave mal iba 52 rokov. Podľa prvých informácií spáchal samovraždu, rodina si myslí, že to mohla spôsobiť zvýšená dávka lieku.

 

 

chriscornell_rip_fp_wp-620x400.jpg

 

Hudobný svet prišiel o ďalšiu výraznú postavu. Všetkých zaskočila nečakaná správa o smrti Chrisa Cornella. Žiaľ, teraz už všetci vieme, že nie je to hoax, ktorý sa nedávno skloňoval. Stalo sa to v noci zo stredy na štvrtok po koncerte v Detroite, uprostred turné so skupinou Soundgarden. Krátko pred vystúpením spevák zverejnil na svojom Twitteri status s fotkou budovy, kde mali hrať a slovami „Detroit, konečne sme naspäť v Rock City!“ a o pár hodín bol mŕtvy. Podľa prvých informácií sa v noci obesil v hotelovej izbe, jeho rodina reagovala, že za tým mohli byť jeho lieky. Podľa manželky, ktorá s ním telefonovala krátko pred smrťou, spevák užil vyššiu dávku, než mal.

 

chriscornellsongbookacoustictour-940x652.jpg

 

Sociálne siete zaplavili reakcie kolegov-muzikantov. „RIP Chris Cornell. Neuveriteľne talentovaný. Neuveriteľne mladý. Neuveriteľne chýbajúci,“ napísal gitarista Jimmy Page a ďalší sa pridávali. „Zdrvujúca strata“ (Mike Portnoy), „Prišiel som o svojho brata“ (Nile Rodgers). Fanúšikov mal aj na Slovensku. „Ďakujem za skvelú hudbu, ktorá ma sprevádzala veľmi intenzívne v mojej dospievajúcej, veľmi dôležitej časti života. Bol si jeden z najlepších spevákov novej doby a autorom niekoľkých fantastických, nadčasových a zásadných skladieb nielen môjho života..“ napísal napríklad na Facebooku Tomáš Sloboda z Le Payaco.

 

chrisrip.png

 

Po Kurtovi Cobainovi, Andrewovi Woodovi a Layneovi Staleym odišla ďalšia tvár žánru grunge, ktorý sa vynoril na prelome 80. a 90. rokov minulého storočia z amerického mesta Seattle. Skupina Soundgarden stála spolu s Nirvanou, Alice in Chains a Pearl Jam pri jeho začiatkoch. Ľudia tomu hovorili legendárna big 4. Grunge, hlučné  gitarové pesničky postavené na neošúchaných silných melódiách s textami vystihujúcimi pocity vtedajšej mladej generácie, sa spájajú najmä s nimi.

Je nepochybné, že smrť Chrisa Cornella otriasla predstaviteľmi celej vtedajšej grunge scény. Toto je fotka z posledného koncertu Chrisa spolu so Soundgarden. Kapela sa dala dohromady v roku 2010 prvýkrát od rozpadu v roku 1997. Po tomto predstavení našli Chrisa o pár hodín mŕtveho v jeho izbe. Počas svojej kariéry toho dokázal neuveriteľne mnoho. Najmä ako spevák kapiel Soundgarden, Temple Of TheDog a Audioslave. Má na konte 2 sólové albumy.

Odpočívaj v pokoji Chris Cornell R.I.P.

 

soundgarden_5-17-2017_fox-theatre-655-b90609e1-583b-4324-b489-c767b1ad711d.jpg

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Recommendations: how to promote your grunge.estranky.sk

(LatonyaNom, 26. 3. 2018 10:24)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve any anti-bot captcha.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"