Choď na obsah Choď na menu
 


Neon Union

20. 3. 2012

 

34607.jpg

 

NEON UNION je šťavnatý energický grunge - až grunge metal, sem-tam s prvkami rock and rollu. Nejde o žiaden experiment, hrajú to čo z nich vychádza, hudbu, ktorá sa vyvíja s nimi a oni sa vyvíjajú s ňou.

NEON UNION mojimi očami.. 

Sedím na špinavej podlahe v košickom Butterflyi a sŕkam teplé pivo z plastového pohárika. Trošku znudená, ale v celkom dobrej nálade očakávam príchod nejakých NEON UNION, ktorých mi ospevoval akýsi t-pack na azete. Hovorím si tak prečo nie???? Veď aj tak nemám nič lepšie na robote.....Koncert sa začína ( samozrejme, že nie na čas :) )a partia 4-roch manikov vychádza na pódium za sprievodu chabého potlesku, ktorý bol spôsobený nízkou návštevnosťou tejto action.... Začínajú hrať a mnou prechádza akýsi jemný náznak eufórie, hrejivé teplo až niekde v tenkom čreve a pocit depresívneho súzvuku s touto hudbou...Áno aj na moje prekvapenie, ma chlapci vážne dostali.

Je to vnútorných pocitoch, nenaplnených túžbach či láskach.... bežné myšlienky, bežného človeka. Tvrdé, ale pritom jemné riffy, ktoré sa vryjú hlboko do duše. „Žijem vo svojom svete – nekonečne dlho“ iba tieto slová, môžu vystihnúť to, čo pociťuje človek, ktorý tvrdo povedané ich hudbu MILUJE.

Hlásia sa ku Grunge, ale žiadna nirvanovská paródia. Vnímajú ho nadčasovo. Nie sú to, len decká spievajúce o fašizme. Je to hudba, ktorá oslovuje všetkých, od nezasvätených až po fajnšmejkrov. Hudba, ktorá nechá na vašej duši hlboké rany, ktoré si nebudete chcieť vyliečiť.

 

8771.jpg

 

História siaha niekde do roku 2002, keď sa dala do kopy parta 3 grungerov, ktorí chceli svoje hudobné posolstvo podať celým Košiciam a aj ďalej, keby sa zadarilo. Martin Mihaľák (gitara, spev), Dano Šeňo (bicie) a Laci Madelnák (basa) si dali poetický a výstižný názov DRUNK MYSELF TO DEATH. Keď prestali pravidlene nasávať a vypadli z tej pravej, feťáckej grungovej depky, premenovali sa na NEON UNION.  Ešte v ich začiatkoch sa k nim inkorporoval druhý gitarista Milan Guman, ktorý sa už podielal na deme  NO SUGAR  a zapadol  ako „ *** na šerbeľ “.

A tak chlapci hrali, koncertovali, komponovali a robili množstvo ďalších užitočných vecí.... ako napríklad: hrali, koncertovali, komponovali, kým neprišiel zlom a to v podobe odchodu Dana (jún 2006). Negatívna strana osudu nad nimi dlho svoju ruku nedržala a poslala im náhradu a to Juraja Reška, ktorého sa rozhodli vziať medzi seba. Bola to dobrá voľba, čo dokazuje aj fakt, že mesiac na to boli schopní odohrať kvalitný koncert na Súdkoch, ktorý mal, ako inak, pozitívne ohlasy. Vyvíjali sa, fanúšikovia pribúdali a v súlade s týmito dvoma skutočnosťami sa rozhodli nahrať svoj prvý album IMBUED (december 2006), ktorý v preklade znamená naplnený (vnútorne, nie ako semenníky :D ).

Hádam budem hovoriť za viacerých, keď poviem, že chlapci majú uznávané miesto na košickej undergroundovej hudobnej scéne. Ale dosť už žvástov. Je lepšie raz počuť a vidieť, ako.......

Katka, Košice

http://bandzone.cz/neonunion

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.