Choď na obsah Choď na menu
 


História

27. 8. 2011

Obrázok Mudhoney je americká kapela, pochádzajúca zo Seattle, Washington. Mohli by sme ju definovať ako grunge, pretože nielenže pochádzali zo Seattlu, ale aj preto, že boli vzorom pre Nirvanu, ktorá tento nielen hudobný ale aj životný a duchovný štýl grunge preslávila. Mudhoney začínali vo vydavateľstve "SUB POP" kde vydali singly, ktoré ich preslávili ako napr. "Touch Me I´m Sick" a iné. Tieto singly ovplivnili hudobnú scénu v Seattli a pomohli ovplivniť a inšpirovať ďalšie začínajúce kapely v Seattli. Vďaka ich zvuku, ktorý bol vysoko dynamický boli Mudhoney zaradení do grunge. Kapela je taktiež charakteristická pre miešanie ťažkého blues rocku a punk rocku. Aj keď sa im podarilo nájsť len málo komerčný úspech, počas ich dlhej kariéry, ktorá im priniesla desať štúdiových albumov, ale aj napriek tomu inšpiroval mnoho grunge a alternatívnych rockových hudobníkov, ako aj Kurta Cobaina.


.....Mark Arm....

Mark Arm, pravým menom Mark McLaughlin je spevák grungeovej skupiny Mudhoney a taktiež významnou osobnosťou celej Seattle grunge scény. Patrí aj k zakladateľom skupiny Green River, jednej z prvých grunge skupín vôbec.

Mr. EPP a Green River

Mark Arm prvýkrát vystúpil na seattlovskú rockovú scénu v roku 1980, kde na strednej škole založil kapelu " Mr. Epp and the Calculations." Kedže kapela nebola úspešná v roku 1983 sa rozpadla. Ďalší projekt Marka bola kapela Green River. Green River vydali celkom päť nahrávok, než sa rozpadli.

Mudhoney:

Po rozpade Green River Mark a ďalší člen bývalej skupiny Green River Steve Turner, založili novú kapelu Mudhoney, do ktorej prišiel ešte bubeník Dan Petters a bassák Matt Lukin. Mudhoney pôsobi až dodnes, aj keď sa nikdy nestáli súčasťou hlavného prúdu populárnej hudby. Je to jedna z mála doteraz aktívnych grunge kapiel, ktora bola u samotného zrodu grunge.

Sólové projekty Marka:

Mark taktiež spieval aj v "superskupine" The Monkeywrench. S kapelou Alice in chains spolupracoval na ich Ep Sap z roku 1992.

 

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.