Choď na obsah Choď na menu
 


Prvý oficiálny dokument o Kurtovi Cobainovi vyjde na HBO 4.5.2015

26. 11. 2014

 

Dokument 'Kurt Cobain: Montage of Heck' získal podporu Kurtovej rodiny.

spin-kurt-cobain.jpg

Kurtova dcéra Frances Bean Cobain je výkonnou producentkou dokumentu

Po prvý krát to bude do hĺbky zachádzajúci, plne autorizovaný dokument o Kurtovi Cobainovi. HBO prednedávnom oznámila výrobu dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck, ktorý má byť uvedený na televízne obrazovky niekedy začiatkom roka 2015.

Je to prvý dokument nakrútený za plnej podpory Kurtovej rodiny. Jeho dcéra vizuálna umelkyňa Frances Bean Cobain sa takisto ponúkla ako výkonná producentka dokumentu. Pod taktovkou režiséra Bretta Morgena oceného cenou akadémie nám ponúkne úžastný náhľad do archívu Kurta Cobaina ako aj množstvo doteraz nepublikovaného materiálu.                      

"Na tomto projekte som začal pracovať pred ôsmimi rokmi" vyhlásil Morgen pre médiá. "Keď som začal mal som pocit, že nebude toho veľa čo odhaliť pre verejnosť. Avšak keď som vstúpil do Kurtoveho archívu objavil som viac ako 200 hodín nevydanej hudby a nahrávok, rozsiahle množstvo umenia ako napr. olejomaľby, sochy, nespočetné hodiny predtým nepublikovaných domácich videí a viac ako 4000 strán písaného textu, ktoré spolu pomáhajú odhaliť detailný portrét umelca, ktorý len zriedkakedy prezradil niečo o sebe v médiách."                              

 montage_of_heck_poster.jpg

official trailer: