Choď na obsah Choď na menu
 


Kurt chcel opustiť Nirvanu.

17. 2. 2013

Kurt sa mnohokrát sťažoval na svojich spoluhráčov a vlastne každému z nich sa niekedy vyhrážal vyhodením z kapely, ale až v septembri roku 1993, krátko pred začiatkom turné k novému albu In Utero sa Kurt zveril jednému francúzskému novinárovi, že by chcel opustiť Nirvanu a vydať sa vlastnou cestou. Zmienil sa aj o možnej spolupráci s Hole, v ktorej bola Courtney frontmenkou, ale vzápätí dodal, že to nieje ten najštastnejší nápad, pretože by mu ich vzájomná spolupráca nedávala dostatočnú tvorivú inšpiráciu.

"Úprimne, radšej by som opustil svoju skupinu a pridal sa k Hole. Keď som s nimi občas hral, pocítil som súzvuk, ktorý som doposiaľ s nikým iným nepoznal. Je to fascinujúce."

Ďalej sa Kurt zmieňuje o svojom prianí mať dôstojnejší image a radšej byť pesničkárom než hlúpym rockerom. Potom zauvažuje o svojej budúcnosti, kedy by chcel vymeniť elektrickú gitaru, za akustickú a hrať na nej ako Cash a jemu podobní, bez toho, aby sa pred všetkými strápňoval. Nakoniec dodal, že to myslí naozaj vážně.

Potom sa rozhovor posunie smerom k probémom ohľadom vydania In Utera a k tomu, že ho obchodný reťazec Wal-Mart odmietol predávať. Keď sa dostane reč na song Rape me, Kurt zaútočí na zmýšľanie svojich fanúšikov, ktorí vraj z valnej väčšiny plne nechápu obsah jeho textov.