Choď na obsah Choď na menu
 


GREEN RIVER

 

 

Green River je názov skupiny podľa sériového vraha, ktorý je práve na slobode hľadaný políciou. Green River je skupina vytvorená na začiatku roku 1984 vokalistom a gitaristom Markom Armom. K nemu sa neskôr pridali gitarista Steve Turner, bubeník Alex Vincent a basák Jeff Ament. Veľký prínos pre kapelu mal príchod bubeníka Alexa Vincenta, ktorý so sebou dotiahol aj Rocka Grossarda. Arm sa tak sústredil iba na spev a Gossard nahradil tretiu gitaru. Začínali s prvými skúškami s bývalými členmi skupiny Ducky Boys, ktorý im požičiavali garáž.
V decembri 1984 nahrávajú prvý album skupiny Come on Down, ktorý vyšiel začiatkom roku 1985. Vydavateľom bolo Homestead records. V tomto období skupinu opustil Alex Turner, namiesto neho nastúpil Bruce Fairweather. Ešte predtým Arm a Turner spolu hrávali v skupine Mr Epp & The calculations a the Limp Richerds. Na konci roku 1984 kapela hrala predovšetkým v Seattli. V roku 1984 začali nahrávať svoje prvé EP s názvom Come on Down. Po dokončení Ep Turner sa rozhodol odísť z kapely, pretože nebol spokojný s heavy metalovým prístupom Amenta a Gossarda. Nahradil ho Deranged Diction, gitarista Bruce Fairweather. V priebehu roka 1985 kapela vyrazila na svoje prvé celo štátne turné, ktoré sa konalo k propagácii albumu Come on Down. Aj napriek tomu, že sa album nepredával tak ako by sa očakávalo, často je považovaný za jednu z prvých grungeových nahrávok. V roku 1986 kapela pokračovala v turné na severozápade USA. Začiatkom roka 1986 vyšiel známy kompilačný album Deep Six, na ktorom sa podieľali najvýznamnejšie grunge skupiny ako sú Melvins a Soundgarden. V júni 1986 kapela začala nahrávať svoje ďalšie Ep pod názvom Dry as a Bone. Za producenta si vybrali Jacka Endinoka. Album vydalo známe vydavateľstvo Sub Pop až v júli 1987, teda rok po nahraní albumu. Po vydaní albumu Dry as a Bone sa skupina opäť vrátila do štúdia aby nahráli ďaší album s názvom Rehab Doll. Po nahrávaní sa zase začali prejavovať rozdiely medzi Amentom,Gossardom a Markom Armom. Ament a Gossard chceli prestúpiť k väčšiemu vydavateľstvu, ale Mark chcel ostať v malom nezávislom štúdiu . Spory sa vyhrotili až 31. Októbra 1987 keď sa Ament, Gossard a Fairweather rozhodli opustiť kapelu. Ešte pred rozpadom Green River vydali svoje posledné album Rehab Doll.

Obdobie po rozpade.


green-river.jpgPo rozpade Green River, Gossard s Amentom založili kapelu, ktorá netrvala dlho pod názvom ,,Lords of the Wasteland.“ V nej hral aj Andrew Wood z kapely Malfunkshun. Na začiatku roka 1988 sa kapela premenovala na Mother Love Bone. Kapela nabrala rýchlo popularitu a keď sa chystali nahrať svoje debutové album, frontman kapely Andrew Wood zomrel na predávkovanie heroínom v roku 1990. Ešte tento rok zvyšní členovia kapely nahrali album pod názvom Temple of the Dog, ktoré zaznamenalo hlasitý ohlas a ktoré vydali pod rovnakým názvom skupiny. Na albume sa ešte podieľali: Chris Cornell, Matt Cameron, Mike Mc Cready a špeciálny hosť Eddie Vedder. Neskôr sa z kapely vyvinula skupina *Pearl Jam*

Mark Arm a Steve Turner k sebe zavolali Matta Lukina z Mlevins a bubeníka Dana Petersa. Tak vznikla kapela Mudhoney.

 

Lili

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.