Choď na obsah Choď na menu
 


Nový album Foo Fighters sa volá Sonic Highways

Americká kapela Foo Fighters vydala nový album pod názvom Sonic Highways. Ôsma štúdiovka formácie sa napokon volá rovnako ako osemdielny dokument z produkcie HBO, ktorý v USA uviedli 17. októbra 2014. Nový album sa dostal do predaja až neskôr, a to 10. novembra.

sonic-highways-doc-title-620x350.jpg

Kapela ho navyše ponúka s deviatimi rôznymi bookletmi, pričom osem z nich venovali mestám, v ktorých album nahrávali. Fanúšikovia a fanúšičky si tak môžu vybrať z obalov venovaných mestám Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, New Orleans, Washington alebo New York, alebo sa rozhodnúť pre takzvaný večný booklet. Všetkých deväť obalov sa pritom bude dať spojiť do jedného veľkého obrázku.

foofighterssonichighways.png

Skupina má teraz už na konte osem štúdiových albumov - Foo Fighters (1995), The Colour And The Shape (1997), There Is Nothing Left To Lose (1999), One By One (2002), In Your Honor (2005), Echoes, Silence, Patience & Grace (2007) a Wasting Light (2011). Foo Fighters nominovali na prestížne hudobné ceny Grammy dovedna 25-krát, pričom jedenásť nominácií sa im podarilo premeniť na sošky.

foo_fighters_2.jpg